HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZAUJALO NÁS: Nejvyšší budova Dobříše byla předmětem cvičení hasičů

DOBŘÍŠ – Ve středu 11. srpna v devět hodin dopoledne byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár v osmém patře nejvyšší budovy v Dobříši. Jednomu obyvateli domu se podařilo před ohněm uprchnout na balkon, kde zůstal uvězněný. Takový byl námět taktického cvičení jednotek požární ochrany. 

K simulovanému požáru byly vyslány profesionální jednotky z Dobříše a Příbrami spolu se svými dobrovolnými kolegy obcí Dobříš, Nový Knín a Stará Huť. Jelikož šlo o několikapatrovou budovu, bylo nasazení výškové techniky samozřejmostí.

Z požárního hlediska jde o stavbu s vysokým požárním nebezpečím. Na každém patře budovy se nachází devět bytových jednotek, přičemž budova není vybavena evakuačními výtahy a nachází se v ní pouze jedno nechráněné únikové schodiště.

Cvičení bylo rozděleno na dvě části. V první fázi se hasiči zaměřili na rozvinutí vodních proudů do osmého patra a souběžně na záchranu osoby z balkonu za pomoci automobilového žebříku. Ve druhé části byly vodní proudy dotaženy až na střechu objektu, aby byly prověřeny tlakové poměry na nejvyšším místě budovy. Při té příležitosti byly vyzkoušeny všechny požárně bezpečnostní zařízení pro dopravu vody, kterými je budova vybavena – nástěnný hydrant, suchovod, požární potrubí se samostatnými čerpadly od podzemní požární nádrže. Při cvičení bylo rovněž prověřeno hašení za pomocí automobilového žebříku.

Na průběhu cvičení se rovněž podílela Městská policie Dobříš a Policie ČR, která celý zásah monitorovala z výšky prostřednictvím dronu.

Autor: npor. Ing. Radek Dopirák

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář