HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Při požáru střechy rodinného domu v Neratovicích zachránili hasiči kočku, které poskytli kyslíkovou terapii

NERATOVICE – K požáru ve druhém nadzemním podlaží a střechy rodinného domu v obci Neratovice vyjely jednotky HZS Mělník a Neratovice a podniková jednotka Spolana Neratovice spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Kostelec nad Labem, Neratovice a Libiš.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že silný dým vychází převážně ze střechy rodinného domu. K likvidaci požáru nasadili hasiči v dýchací technice dva vodní proudy. Uvnitř budovy byla nalezena kočka, které jednotky poskytly kyslíkovou terapii a následně ji předaly městské policii.

Po zdolání plamenného hoření museli hasiči rozebrat část střešní konstrukce a vyhledat a dohasit skrytá ohniska. Krátce před 17. hodinou byla nahlášena likvidace, místo bylo předáno majiteli a jednotky se vrátily na své základny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 900 000 korun. Hasiči svým včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších 6 000 000 korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář