Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Pět lidí se zranilo při nočním střetu dvou osobních aut na Zlínsku

ZLÍNSKO – Včera ve 20:49 hodin bylo krajské operační středisko hasičů informováno o dopravní nehodě dvou osobních automobilů nedaleko Brumova-Bylnice ve směru na místní část Svatý Štěpán. Protože se na místě nacházely zaklíněné osoby, k události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky a Slavičín, a také posilová jednotka dobrovolných hasičů Brumov.

Jak bylo zjištěno, na místě došlo ke střetu dvou osobních automobilů a zranění pěti z celkových sedmi účastníků nehody. V prvním voze cestovaly tři osoby, z toho dvě bylo nutné z vraku vozu vyprostit. Ve druhém se při nehodě nacházely celkem čtyři a u jedné byla nutná resuscitace. Tu zahájili už svědci nehody a pokračovali v ní také přivolaní hasiči. Oživovací pokusy bohužel nebyly úspěšné a lékař konstatoval exitus. Zraněným byla poskytnuta první předlékařská pomoc a následně byli transportováni do nemocnice.

FOTOGALERIE…

Dvěma účastníkům nehody, a následně také příbuzným, poskytli proškolení hasiči první psychickou pomoc.

Po celou dobu řešení události byla silnice I/57 úplně uzavřena. Na pokyn velitele bylo provedeno protipožární opatření a likvidace úniku provozních kapalin. Do ukončení dokumentace nehody policií hasiči místo nasvětlovali a následně provedli odklizení vraků mimo komunikaci a úklid povrchu vozovky. Ve 4:40 hodin byl zásah hasičů na místě ukončen.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(PŘ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář