Doprava Finance Krimi Kultura Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

INFORMUJEME: Řidiči budou v Teplicích od září platit za parkování jinak

TEPLICE – Nová vyhláška mění od 1.9. placení parkovného v Teplicích. Nově je první hodina stání rozdělena na dvě půl hodiny. Za každou z nich zaplatí řidiči 10 Kč.

„Je to mírné zdražení, řidiči ale většinou stíhají vyřídit, co potřebují během půlhodiny. Zároveň by to měla být motivace, aby byl rychlejší obrat aut v placených zónách a navíc zůstává v platnosti pravidlo, že parkovací lístek je po dobu své platnosti použitelný ve všech zónách placeného stání.“, vysvětli primátor Teplic Hynek Hanza.

Parkování delší než dvě hodiny pak mírně zlevní. Za druhou a každou další hodinu zaplatí řidiči místo třiceti dvacet korun. Do Parkovacího řádu byl nově zahrnut i „manipulační poplatek“ za sundání technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla (tedy tzv. botičky) ve výši 50,- Kč. Manipulaci s „botičkou“ zajišťuje provozovatel placených stání – společnost ELTODO, a.s., nikoliv městská policie. V případě nezaplacení parkovného nebo skončení předplacené doby parkovacího lístku nebo parkovací karty je provozovatel oprávněn použít „botičku“ s tím, že bude z motorového vozidla odstraněna po úhradě příslušného nezaplaceného parkovného a manipulačního poplatku ve výši 50,- Kč.

Výňatek z ceníku parkovného v Parkovacím řádu:

1. půlhodina 10,- Kč vč. DPH

2. půlhodina 10,- Kč vč. DPH

každá další započatá hodina 20,- Kč vč. DPH

Autor: Robin Röhrich

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář