HORAŽĎOVICKO – Muž při jízdě vlakem usnul, kdy byl postříkán sprejem a následně došlo ke vzplanutí oděvu. Muž byl s popáleninami ošetřen ve zdravotnickém zařízení.
Policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích zjistili v pátek 27. srpna letošního roku případ, kdy muž při jízdě vlakem utrpěl zranění. Dne 13. srpna jel muž ročník 2002 z obce u Horažďovic se svými známými vlakem, ve směru od Českých Budějovic na Strakonice.
Muž při jízdě usnul, kdy byl zatím nezjištěnou osobu postříkán sprejem a následně byl zřejmě další osobou zapalovačem zapálen jeho oděv. Poškozený muž utrpěl zranění, se kterým byl ošetřen v nemocnici ve Strakonicích.
Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a případ dále prověřujeme.
Autor: nprap. Dana Ladmanová