Krimi LZS Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: V areálu Třineckých železáren zasáhl čtyřiapadesátiletého dělníka proud elektrické energie! Muže ve vážném stavu transportoval do nemocnice vrtulník

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala včera u vážného pracovního úrazu na Frýdecko-Místecku. Před půl čtvrtou bylo krajské operační středisko ZZS informováno o zranění elektrickým proudem v areálu Třineckých železáren.

Na pomoc vyjel lékařský tým z nedaleké základny a k misi byli vysláni také ostravští letečtí záchranáři.

Čtyřiapadesátiletý muž byl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, zasažen a odhozen elektrickým proudem o napětí několika set voltů. V okamžiku příjezdu posádky ZZS byl v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním, jeho srdeční činnost však zůstala zachována. Záchranáři ihned zahájili podávání léků, zajistili intubací dýchacích cest a přístrojem řízenou ventilaci. Pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy a popáleniny horních končetin, které byly prvotně ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče.

Posádka vrtulníku poté muže ve vážném stavu a za stálé monitorace základních životních funkcí, transportovala na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář