Auto-Moto Doprava HZS Krimi Olomoucký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Kriminalisté dopadli podezřelého z výbuchu nástražného výbušného systému umístěného na vozidle v Přerově

PŘEROV – Dva dny poté, co došlo v Přerově k explozi nástražného výbušného systému umístěného na vozidle, přerovští kriminalisté zadrželi a obvinili podezřelou osobu z trestného činu obecné ohrožení.

Jak jsme již informovali došlo na ulici Sušilova v Přerově k explozi zaparkovaného vozidla VW transportér. Na místo neprodleně vyrazili policisté s výjezdovou skupinou služby kriminální policie a vyšetřování, kteří na základě zjištěných skutečností na místo přivolali pyrotechniky.

Pyrotechnici po ohledání zjistili, že neznámý pachatel umístil na vozidlo nástražný výbušný systém. Na místě byl přítomen také služební psovod a jednotky HZS. Po celou dobu našeho šetření této události byla ulice z bezpečnostních důvodů uzavřena. Při výbuchu nedošlo ke zranění žádných osob, ani ke škodě na jiném majetku v okolí místa exploze. Hmotná škoda nebyla doposud vyčíslena.

Příčina a okolnosti této závažné trestné činnosti jsou nadále předmětem prověřování. Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení, za které dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od tří do osmi let.

Autor: por. Mgr. Miluše Zajícová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář