HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Požár střechy rodinného domu na Benešovsku způsobil dvoumilionovou škodu

BENEŠOVSKO – Ve středu 1. září ve čtvrt na šest odpoledne přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru střechy domu v Kovářovicích na Benešovsku. 

Jelikož oznamovatel uvedl, že z oken a střechy domu vychází dým, vyslal operační důstojník na místo profesionální jednotku z Benešova spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Čerčany, Pyšely a Senohraby.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že požár zasáhl střechu a podkroví rodinného domu. Hasiči nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy a na místním rybníce zřídili čerpací stanoviště k zajištění plynulé dodávky hasební vody. Během zásahu byl v domě nalezen pes, který byl v pořádku předán majitelům domu.

Vzhledem k tomu, že celý zásah probíhal v dýchací technice, vyžádal si na místo velitel zásahu protiplynový automobil z Kutné Hory, který disponuje zásobou náhradních lahví do dýchacích přístrojů. Krátce před sedmou hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a byla nahlášena lokalizace. Následně bylo zapotřebí rozebrat střešní krytinu, vyhledat a dohasit skrytá ohniska.

Po osmé hodině večer byl požár zcela zlikvidován. Místní dobrovolné jednotce obce Pyšely byla nařízena dohlídka do čtvrteční sedmé hodiny ranní. K zachování akceschopnosti v případě dalšího výjezdu byla benešovská stanice zálohována dobrovolnou jednotkou obce Bystřice, která držela pohotovost na své vlastní zbrojnici.

Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Autor: por. Ing. Tereza Fliegerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář