Finance Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Porota ocenila 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů za jejich zásahy a činnost! Známe nominované finalisty Ankety Dobrovolní hasiči roku

ČESKO – Desetičlenná odborná porota včera rozhodla o ocenění 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky, za profesionální provedení zásahu, jako je hašení požárů domů, pomoc při dopravních nehodách, při likvidaci následků tornáda nebo za preventivní a výchovnou činnost. Ocenění jejich práce proběhlo v rámci jubilejního 11. ročníku Ankety Dobrovolní Hasiči Roku.

Na řadu tak přichází veřejnost, která svým hlasování rozhodne o výsledném pořadí všech oceněných. Finalisté na prvních třech místech k ocenění díky partnerům Ankety obdrží finanční a věcné dary v celkové hodnotě přesahující 2,4 miliony korun. Hlasovat můžete až do 20.10.2021.

Do 11. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku se se svými zásahy a dobrovolnou činností přihlásilo 120 jednotek a sborů dobrovolných hasičů. Aktuálně probíhá formální kontrola přihlášek v souladu s pravidly Ankety, po které bude následovat ověřování uvedených údajů. Všechny platné přihlášky budou poté předány členům Odborné poroty, která z nich nominuje 25 přihlášek JSDHO a 25 přihlášek SDH a HS na ocenění Dobrovolní hasiči roku, jejichž výsledné pořadí určí až finálové veřejné hlasování.

Hlavním cílem Ankety Dobrovolní Hasiči Roku je najít, ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a nepostradatelnost při poskytování odborné a rychlé pomoci v případě ohrožení a nouze.Dnes jsme nominovali 50 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, které budou oceněni při slavnostním vyhlášení 16. listopadu, ale poděkování za jejich práci patří všem. Děkuji také všem partnerům, kteří dobrovolné hasiče prostřednictvím ankety podporují. “, zdůraznil náměstek generálního ředitele HZS ČR a místopředseda Odborné poroty, brig. gen. Mgr. Slavomír Bel, MSc.

Včera se desetičlenná Odborná porota, složená se zástupců profesionálních i dobrovolných hasičů a zástupců partnerů Ankety, sešla a ze 120 přihlášek ocenila 50, které na základě stanovených kritérií získaly nejvíce hlasů. „Jsme hrdí na to, že můžeme už 11 let stát po boku hasičů a podporovat jejich činnost. Sdílíme s nimi společné hodnoty jako bezpečnost a spolehlivost a jejich práce si velmi vážíme. Při pročítání přihlášek si vždy uvědomím, jak široký celospolečenský význam dobrovolní hasiči plní a jsem rád, že jim můžeme prostřednictvím Ankety vyjádřit svůj respekt a poděkování“, uvedl Pavel Káčer, provozní ředitel společnosti GasNet a člen Odborné poroty.

Oceňování dobrovolných hasičů probíhá pod záštitou Ministra vnitra Jana Hamáčka, Ministryně financí JUDr. Aleny Schillerové, Ph.D., Ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc. Finanční dary a záchranářskou techniku v celkové hodnotě přesahující 2 400 000 Kč obdrží oceňovaní finalisté na prvních třech místech díky partnerům Ankety, kterými jsou: společnosti GasNet, generální partner, hlavní partneři, společnosti Net4Gas, Lesy ČR, Skupina ČEZ, Ford Motor Company a společnost DCom. Partnerskou strukturu rozšiřují společnosti Česká pošta, ČEPS, EG.D, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Medsol, Požární bezpečnost, Patrol, Techsport, Vinařství Prokeš, Teleskopické stožáry, Rescop a MP Buď Fit.

„Rozmanitost posuzovaných zásahů a činností byla široká. Hlavními motivy příběhů byly také požáry, dopravní nehody i pomoc po tornádu na Hodonínsku, která nám připomněla, že síla živlů je nezkrotná a každá dobrovolná pomoc k nezaplacení. Přesto, že v rámci ankety můžeme zviditelnit a vyzdvihnout jen malou část práce dobrovolných hasičů, vyjadřujeme skrze ní naše uznání a podporu všem“, řekl Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty.

Hlasovat lze dvěma způsoby. Prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz, nebo zasláním hlasovací SMS. Podrobnosti k hlasování jsou uvedeny na stránkách Ankety.

Samotné slavnostní vyhlášení je plánováno na 16. listopadu 2021 a bude uzpůsobeno aktuálním podmínkám preventivních opatření.

Posláním ankety Dobrovolní hasiči roku je propagovat celospolečenský přínos dobrovolných hasičů široké veřejnosti prostřednictvím již provedených zásahů a preventivní činnosti. Během uplynulých deseti ročníků Ankety Dobrovolní hasiči roku bylo uděleno 422 ocenění doprovázené dary finančními a věcnými dary ve výši 21,2 milionů korun. Hlavním symbolem ocenění, které získávají finalisté na prvních místech, je od roku 2014 skleněná zásahová helma ve skutečné velikosti, která je dílem českých sklářů. V roce 2020 odborná porota udělila mimořádné ocenění – Zlatou hasičskou helmu za mimořádný počin se záchranu lidského
života.

Autor: Jiří Bezděk
prezident spolku

TZ_ADHR_2021_10092021

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář