Auto-Moto Doprava Dopravní podnik Krimi Pátrání Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME KRIMI: Policisté již dopadli muže, který sexuálně napadl cestující v pražském metru na lince B

PRAHA – Kriminalisté získali několik poznatků, na jejichž základě se podařilo podezřelého muže ztotožnit. Nyní s ním probíhají standartní úkony trestního řízení.

Útočník dne 6. září 2021, krátce před druhou hodinou odpolední, sexuálně napadl jednu z cestujících přímo ve vagonu metra na lince B. K ženě přistoupil v průběhu jízdy mezi stanicemi Národní třída – Můstek a požádal jí, jestli by jí mohl sáhnout na hýždě, že jde pouze o sázku s kamarády. Když žena striktně omítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ní svým rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby.

Napadená se intenzivně bránila, avšak sevření útočníka bylo velmi silné. Na pomoc jí přispěchala náhodná spolucestující, které se podařilo útočníka odtrhnout, a v další stanici ho vystrčila ze soupravy ven.

Kriminalistům se podařilo operativním šetřením zajistit kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž velmi dobře zachycen. Jedná se o mladého muže, hubené postavy, který měl tmavé vlasy střižené nad obočí a na očích měl nasazené dioptrické brýle s černými obroučkami. V době útoku byl oblečen do žluté mikiny, modrých kalhot a na zádech měl černý batoh.

Muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin znásilnění až pětiletý pobyt za mřížemi.

Autor: nprap. Richard Hrdina 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář