Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Při včerejší nehodě na dálnici D46 u Prostějova zemřel jeden člověk, dvě osoby vyprostili hasiči

PROSTĚJOV – Od včerejších ranních hodin zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody na D46 u Prostějova ve směru na Olomouc. Jeden člověk při srážce kamionu a osobního automobilu zemřel, další tři se zranili. 

Dva z nich jsme vyprostili ze zdemolovaného osobního vozu pomocí hydraulických nástrojů. Museli jsme využít rovnou dvě sady a pracovat s hydraulikou současně z obou stran vozidla, abychom se ke zraněným lidem dostali co nejdříve. Nasazeny byly hydraulické nůžky, rozpěrné válce, rozpínáky a řetězové úvazky, díky nimž jsme odtlačili palubní desku a umožnili tak vyproštění zraněných, které jsme poté předali záchranářům.

FOTOGALERIE…

Na místě jsme měli technický speciál. Řešili jsme rovněž překládku plně naloženého kamionu, který po srážce skončil převrácený v poli. Přečerpávat budeme i palivo, aby mohla odtahová služba nákladní automobil vyprostit. Místo nehody jsme zabezpečili proti vzniku požáru, postaráme se též o úklid vozovky. Během vyšetřování příčin a okolností nehody jsme poskytovali Policii ČR součinnost.

Doprava byla zastavena v obou směrech. Kolem 10. hodiny byl umožněn provoz jedním jízdním pruhem.

Autor: por. Mgr. Lucie Balážová
Zdroj:
HZS Olomouckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář