HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Jeseníky zažily náročný víkend! V počtu úrazů vedli cyklisté a koloběžkáři

JESENÍKY –  Největší počet zásahů ze všech horských oblastí v Česku tento víkend zaznamenala Horská služba v Jeseníkách, v počtu úrazů vedli cyklisté a koloběžkáři.

Horští záchranáři ošetřili od soboty do nedělního večera celkem 31 úrazů, z toho dvacet cyklistů, sedm koloběžkářů, tři pěší turisty, a dokonce jednoho motorkáře po těžké havárii. „V sobotu jsme mimo další zasahovali spolu s olomouckou Leteckou záchrannou službou u úrazu ženy po pádu na koloběžce v lokalitě Dlouhých strání. Neměla větší zranění, ale pádem utrpěla krátké bezvědomí. Nasadili jsme jí krční límec, zafixovali a transportovali k vrtulníku pod spodní nádrž,“ uvedl k výjezdu Roman Fišnar, záchranář Horské služby Jeseníky.

V neděli musel vrtulník do Jeseníků ke zmíněné havárii mladého motorkáře. Ten nezvládl svůj stroj na silnici na Červenohorské sedlo a havaroval v poslední serpentině. „Našli jsme ho mimo silnici asi 20 metrů pod zatáčkou. Naštěstí se zachytil o padlý strom, jinak mu hrozil několik desítek metrů dlouhý pád po příkrém svahu. Utrpěl několik vážných zlomenin, takže jsme opět požádali o pomoc letecké záchranáře z Olomouce,“ popsal nehodu Roman Fišnar.

Členové HS mladíka po základním ošetření šetrně zafixovali do vakuové matrace a naložili do transportního prostředku. „Naši záchranáři jej museli dopravit nejdřív na silnici, a to z velmi obtížně přístupného terénu. Pak ho převezli k vrtulníku, který dosedl u místa nehody. Během předávání posádce LZS jim přišla další výzva o úrazu cyklisty, takže opět ihned vyrazili do akce,“ řekl k dění v Jesníkách náčelník zdejší Horské služby Vítězslav Kaller s tím, že kromě vrtulníku během víkendu do hor musel jet i devětkrát sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby.

Autor: Radek Zeman
HS ČR

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář