Auto-Moto Doprava Finance Jihočeský Krimi Pátrání Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DOBRÁ ZPRÁVA: Policisté dopadli podezřelého zloděje, který dobrovolným hasičům odcizil transportér

JINDŘICHOHRADECKO – Policisté z obvodního oddělení Suchodol nad Lužnicí zadrželi osmašedesátiletého podezřelého muže, který měl v době od noci 24. září do rána dne 25. září v obci Cep, za užití násilí, vniknout do hasičské zbrojnice a zde se zmocnit zaparkovaného nezajištěného motorového vozidla tovární značky VW transporter, červené barvy s provedenou úpravou na hasičské vozidlo s bočními nápisy HASIČI CEP a znakem obce Cep včetně modrého výstražného zařízení a to s úmyslem si toto vozidlo trvale ponechat.

Suchdolští policisté zjistili, že zadržený muž má na svém „kontě“  další tři spáchané skutky, které jindřichohradečtí kriminalisté  sloučili ke společnému řízení. A to:

1) V době od  19. září do 20. září se měl v obci Veselí nad Lužnicí v jedné z ulic zmocnit zde odstaveného nezajištěného motorového vozidla Hyundai,  které měl následně po dobu nejméně pěti dní užívat, načež jej  dne 25. září v dopoledních hodinách měl nepoškozené odstavit na sídlišti v obci Chlum u Třeboně.

2) Dále v přesně nezjištěné noční době z 27. září do  28. září  v obci Kardrašova Řečice, v zištném úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch, měl  odcizit volně odstavený a nezajištěný přívěsný vozík.

3) Stejné noci v obci Veselí nad Lužnicí měl vniknout na volně přístupnou zahradu domu u sv. Františka, kde za použití nalezeného klíče odemkl visací zámek u skladu nářadí, ze kterého poté měl odcizit zahradní traktor, čímž způsobil škodu poškozené Diecézní charitě. Svým jednáním měl způsobit různým poškozeným celkovou škodu ve výši nejméně 165 000 korun.

Policisté dále zjistili, že svého jednání se podezřelý muž dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen rozsudkem Zemského soudu Krems an der Donau  pro trestný čin krádež dle  trestního zákoníku Rakouské republiky k trestu odnětí svobody v trvání 2 let, z jehož výkonu byl podmíněně propuštěn.

Dne 28. září policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování J. Hradec vyhotovil usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého muže pro trestné činy  neoprávněné užívání cizí věci a krádež.  Následující den 29. září policejní komisař provedl výslech obviněného. Dne 30. září byl obviněný muž ze zadržení propuštěn na svobodu, kde je i nadále  trestně stíhán.

Jindřichohradečtí policisté děkují občanům i médiím za spolupráci při pátrání po odcizeném hasičském voze. I díky nim se podařilo ve velmi rychlém časovém sledu již obviněného  muže i s vozidlem zadržet!

Původní zpráva: ZDE:

Autor: por. Mgr. Bc. Hana Bílková Millerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář