Auto-Moto Doprava HZS Krimi Městská policie Pátrání Plzeňský Policie Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO -Policie ČR: Pod vlivem drog ujížděl pirát silnic policejní hlídce v Plzni

PLZEŇ – Řidič vozidla značky Audi nereagoval na výzvy policistů k zastavení a Plzní ujížděl vysokou rychlostí. Měl pozitivní test na drogy a platný zákaz řízení. 

V dopoledních hodinách chtěli policisté z oddělení hlídkové služby zastavit a zkontrolovat řidiče vozidlo značky Audi v rámci běžného výkonu služby. Ten místo toho, aby zastavil a předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, zrychlil a začal policistům ujíždět. Na výzvy k zastavení pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a městem projížděl rychlostí přes 100 km/h.

Svojí agresivní jízdou přitom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho zběsilá jízda začala v ulici Masarykova a pokračovala i mimo Plzeň ve směru na obec Chrást. Vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení v levotočivé zatáčce a narazil do před ním jedoucího vozidla značky Škoda Octavia. Obě vozidla skončila mimo komunikaci. Nehoda se naštěstí obešla bez vážného zranění.

Policisté „ujížděče“ ihned omezili na osobní svobodě. 35letého řidiče následně vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a orientačnímu testu na přítomnost omamných a návykových látek. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem, test na drogy ukázal policistům pozitivní výsledek na amfetamin, metamfetamin. Následnou lustrací policisté zjistili, že řidič má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel.

Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: nprap. Michaela Raindlová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář