Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Tragická nehoda uzavřela před půlnocí karlovarskou silnici v Hořovičkách

HOŘOVIČKY – V úterý 5. října čtvrt hodiny před půlnocí přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o vážné dopravní nehodě na silnici č. 6 v obci Hořovičky na Rakovnicku. 

Vzhledem k tomu, že podle prvotních zpráv šlo o střet nákladního vozidla s osobním autem, vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události profesionální jednotku z Rakovníka s rychlým zásahovým automobilem, cisternou, vyprošťovacím automobilem a velitelským vozidlem. Zároveň byl poplach vyhlášen i jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Jesenice, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod a také vyjela s cisternou a rychlým zásahovým automobilem.

Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že jde o čelní střet chladírenské dodávky s osobním autem v zatáčce před výjezdem z obce ve směru z Prahy do Karlových Varů. Řidič dodávky zůstal zaklíněn ve zdemolované kabině, řidič osobního vozu byl mimo vozidlo. Lékař zdravotnické záchranné služby potvrdil, že oba muži utrpěli při střetu vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotnických posádek na místě podlehli.

FOTOGALERIE…

Řidiče dodávky tak hasiči vyprostili až po příjezdu kriminální policie a zadokumentování nehody. K ohledání těl usmrcených řidičů krátce poté dorazil i koroner. Karlovarská silnice byla na průjezdu Hořovičkami zcela uzavřena a osobní doprava byla odkláněna přes okolní vesnice, nákladní vozidla musela čekat. Podle policie byl provoz obnoven až v ranních hodinách po odklizení vraků a úklidu vozovky. Kvůli velkému úniku provozních kapalin a znečištění vozovky nechal velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska povolat na místo také pohotovostní četu silničářů.

Po dobu zásahu byla rakovnická stanice zálohována pro případ vzniku další mimořádné události jednotkou SDH obce Kněževes, která byla připravena k výjezdu v počtu 1+3 na vlastní zbrojnici.

Autor: Ing. Ladislav Holomčík

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář