HZS Jihomoravský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Při požáru v brněnských Židenicích ošetřili záchranáři čtyři lidi, včetně dvou zasahujících policistů a také jednu ženu a dítě

ŽIDENICE – Včera odpoledne vyslalo operační středisko ZZS Jihomoravského kraje k požáru bytového domu tři záchranářské posádky a inspektora provozu. V péči záchranáři měli celkem čtyři pacienty.

Ve dvou případech se jednalo o policisty, kteří na místě pomáhali se záchrannými a evakuačními pracemi. Dále záchranáři ošetřili ženu středního věku a dítě. Všichni se nadýchali zplodin hoření, ZZS zkontrolovala jejich zdravotní stav, poskytla jim přednemocniční neodkladnou péči a převezla je do brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny, Vojenské nemocnice a Dětské nemocnice.

FOTOGALERIE…

Policisté s hasiči evakuovali celkem osm lidí z hořícího domu. Tři obyvatele hasiči zachránili pomocí vyváděcí masky. Čtyři lidé se nadýchali zplodin hoření. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj: ZZS JMK
a HZS Jihomoravského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz