Krimi LZS Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Osmačtyřicetiletý dělník spadl z výšky asi šesti metrů v elektrárně v Chotěbuzi na Karvinsku! Ve vážném stavu byl transportován letecky do nemocnice

KARVINSKO – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera večer u vážného pracovního úrazu na Karvinsku. Informaci o události v elektrárně v Chotěbuzi na Karvinsku přijali pracovníci krajského operačního střediska před půl devátou a na pomoc vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína, stejně jako lékařská posádka z Třince. K zásahu vzlétl následně také ostravský vrtulník leteckých záchranářů.

Osmačtyřicetiletý muž spadl z výšky asi šesti metrů a v okamžiku příjezdu záchranářů byl v bezvědomí. Jeho dýchání selhávalo, stejně jako krevní oběh a pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Zasahující lékař musel zajistit dýchací cesty intubací a převést pacienta na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři naložili krční límec, pánevní pás a uložili jej do podtlakové matrace, podali rovněž potřebné léky a infuzní roztoky.

Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vážná poranění hlavy a mozku, hrudníku a dolní končetiny. Pacient byl přijat na palubu vrtulníku a následně letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz