Finance HZS Krimi Politika Pomáháme Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Dvojice hasičů z Malého Března na Ústecku převzala ocenění za květnový zásah u požáru a výbuchu nákladního automobilu

MALÉ BŘEZNO – Poděkování a ocenění z rukou starostky obce Malé Březno na Ústecku Renaty Zvoníčkové a velitele jednotky Sboru dobrovolných hasičů Malé Březno Jaroslava Pišla si  převzala dvojice hasičů: Josef Petera a Daniel Zajíc, a to za zásah u požáru a následného výbuchu nákladního automobilu z 11. května letošního roku.

Oba mladí hasiči byli totiž jako první u rozsáhlého požáru a následné exploze nákladního auta, které převáželo tlakové lahve. Řidič stačil s vozem zastavit a z kabiny vystoupit. Na místo se postupně sjelo pět jednotek hasičů. Při požáru tehdy naštěstí nikdo nebyl zraněn.

FOTOGALERIE…

Požár tehdy zničil nákladní vůz a výbuchy tlakových lahví poničily okolní střechy domů a protihlukovou stěnu. Přivolaní hasiči požár auta lokalizovali během 30 minut. Nevybuchlé lahve pak ochlazovali. Vyteklý olej zlikvidovali sorbentem a sorpčními hady.

Fotogalerii z květnového požáru a exploze nákladního auta naleznete ZDE.

Autor: Honza Vraný
Zdroj a foto: SDH Malé Březno

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz