HZS Královehradecký Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Požár přístřešku a rodinného domu v Plotištích nad Labem likvidovaly čtyři jednotky hasičů

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Před 21. hodinou přijalo krajské operační středisko hasičů hlášení o požáru rodinného domu v ulici U Dřevony v části Plotiště nad Labem.

Na místo vyslal operační důstojník čtyři jednotky hasičů – profesionální ze stanice Hradec Králové – Pražská a z centrální stanice Hradec Králové, zalarmovány byly také dobrovolné jednotky JSDH Plácky a Lochenice.

Při svém příjezdu hasiči zjistili, že hoří přístřešek napojený na rodinný dům. Přístřešek byl požárem zasažen v plném rozsahu a plameny se už dostaly na střechu domu. Hasiči se snažili požár co nejrychleji lokalizovat, aby zabránili jeho dalšímu rozšíření na celý objekt. Zároveň prováděli průzkum vnitřních prostor, nikoho však v domě neobjevili. Kolem 21:10 hodiny se podařilo dostat požár pod kontrolu, ve 21:45 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Dohled nad požářištěm drželi až do ranních hodin členové JSDH Plácky.

FOTOGALERIE…

Vyšetřovatelka hasičů byla na místě už ve večerních hodinách. Ohledání požářiště pokračovalo za denního světla ve spolupráci s Policií ČR a odborníky v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdanči.

Škoda byla po dohodě s majitelem vyčíslena asi na 5 milionů korun, uchráněné hodnoty představují asi 2 miliony korun. Proč začalo hořet, to je předmětem dalšího vyšetřování.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz