Auto-Moto Doprava HZS Krimi Plzeňský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Opilý řidič se pohádal se svou matkou, vyhrožoval sebevraždou a pak narazil do prodejny s pěstitelskými potřebami

DOMAŽLICE – Doma vyhrožoval sebevraždou a odjel. Policisté byli vysláni na místo. Cestou si všimli vozu odpovídajícímu popisu. Po chvíli našli vůz havarovaný v prodejně s pěstitelskými potřebami. 

Dne 28. října 2021 v 23:43 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení ženy o tom, že se doma pohádala se svým synem, který si měl vzít doma vozidlo Audi a vyhrožovat, že spáchá sebevraždu. Na místo byla vyslána hlídka domažlických policistů. Pátrali po vozidle, při průjezdu Sadovou ulicí v Domažlicích si všimli vozidla odpovídajícímu popisu. Na chvilku se policistům ztratilo z dohledu, když po chvíli policisté vozidlo opět spatřili v ulici Komenského. Havarované. Řidič narazil do prodejny s pěstitelskými potřebami. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 70 tisíc korun, na zábradlí 10 tisíc korun, na budově vznikla škoda ve výši 300 tisíc korun a na vybavení a zboží prodejny byla škoda vyčíslena na 100 tisíc korun.

FOTOGALERIE…

Ve vozidle byl pouze čtyřiatřicetiletý řidič, který hlídce sdělil, že opravdu chtěl spáchat sebevraždu, ale na jiném místě. Havaroval proto, že chtěl policejní hlídce zmizet, ale nevybral zatáčku. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 2,34 promile alkoholu v krvi. Vzhledem k tomu, že řidič policistům v průběhu šetření události uvedl, že si už nechce ublížit, nebyl převezen na psychiatrické oddělení, ale do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Případem se dále zabývají policisté Obvodního oddělení Domažlice a Dopravního inspektorátu Domažlice.

Autor: por. Mgr. Dagmar Brožová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz