HZS Královehradecký Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Na Trutnovsku hoří plechová skladovací hala! U požáru zasahuje osm jednotek hasičů

TRUTNOVSKO – Osm jednotek hasičů zasahuje u hořící plechové skladovací haly v Dolním Lánově (okr. Trutnov), požár je v plném rozsahu. Hasiči ochlazují halu zvenčí, stejně tak okolní budovy. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu, síly a prostředky na místě jsou dostačující.

Hasební zásah stále probíhá. V hale bylo uskladněno seno, vzhledem k pokročilé fázi požáru se musí nechat vnitřek kontrolovaně dohořet.

Přivolaní hasiči stále ochlazují okolí, aby nedošlo k rozšíření plamenů. Jednotky hasičů nyní řídily čerpací stanoviště, voda je na místo dopravována také kyvadlově.

Při požáru zemědělské skladovací haly v Dolním Lánově zasahují 2 profesionální a 6 dobrovolných jednotek. Jsou tu i vyšetřovatelé hasičů. K podrobnému ohledání požářiště se ale dostanou až ve chvíli, kdy vnitřek dohoří. Na objasnění příčiny vzniku požáru hasiči budou spolupracovat s Policií ČR.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz