Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Za popálení ženy v obci Káraný u Čelákovic byl muž obviněn z pokusu vraždy

KÁRANÝ – Krajští kriminalisté obvinili 43letého muže z pokusu vraždy. Po hádce polil hořlavinou a zapálil svou partnerku. 

Na základě oznámení ZZS Středočeského kraje vyjížděly policejní hlídky v sobotu kolem půl deváté večer do obce Káraný Čelákovic nedaleko Prahy k popálené ženě.

Přímo na místě již zasahovali profesionální zdravotníci, kteří převáželi 40letou ženu s popáleninami 2. stupně na 20 procentech těla do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Podle všeho měla vážnému zranění ženy předcházet hádka s přítelem. Ten ji následně poté, co si šla lehnout, polil hořlavinou a zapálil.

Muže, který se tohoto nepochopitelného a pro ženu značně traumatizujícího jednání měl dopustit, policisté zadrželi přímo na místě a umístili do policejní cely. Vzhledem ke svému stavu silně ovlivněném požitím alkoholických nápojů, nebyl schopen výslechu.

V neděli si vyšetřování události převzali krajští kriminalisté, kteří současně změnili právní kvalifikaci případu. 43letého muže ještě v neděli v noci obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu (původně těžké ublížení na zdraví).

V současné době provádějí kriminalisté další procesní úkony, zjišťují okolnosti a motiv činu a rovněž budou podávat podnět k vazebnímu vyšetřování obviněného 43letého muže.

V případě pravomocného odsouzení je muž ohrožen trestní sazbou od 10 do 18 let.

Autor: mjr. Mgr. Vlasta Suchánková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz