Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Dálnice D35 v km 278 je stále obousměrně uzavřena z důvodu spadlého sloupu elektrického vedení

ČESKO – Dálnice D35 v km 278 je stále obousměrně uzavřena z důvodu spadlého sloupu elektrického vedení. Potvrdil to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

„Technika je na místě a bude se měnit sloup, který bezprostředně ohrožuje dálnici. Předpoklad uvedení dálnice v uvedeném úseku do provozu je po 12:00 hodin,“ dodává mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Z důvodu nahnutého sloupu elektrického vedení musela být krátce po šestnácté hodině na 280. kilometru obousměrně uzavřena dálnice D35 mezi Olomoucí a Ostravou. Na místo byli přivoláni také hasiči a pracovníci ČEZu. Okolnosti této události šetří policisté.

Objízdná trasa pro dálkovou osobní i nákladní dopravu je ve směru na Ostravu vedena od exitu 276 po silnici I/55 k Přerovu, kde řidiči najedou na nový úsek dálnice D1 směřující na Ostravu. Pro opačný směr Ostrava–Olomouc je objízdná trasa totožná.

V souvislosti s uzavírkou byl posílen výkon služby a policejní hlídky jsou rozmístěny po objízdné trase, kde zejména ve špičkách může docházet ke komplikacím. Hlídky budou provoz usměrňovat. Žádáme řidiče, aby dbali pokynů policistů a aby byli trpěliví a ohleduplní.

Autor: redakce
Foto: ŘSD

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz