Auto-Moto Doprava HZS Jihomoravský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Během krátké doby havarovala poblíž Jiříkovic tři auta! Jedno z nich byla i cisterna hasičů, která skončila na střeše

JIŘÍKOVICE U BRNA – Jak jsme již informovali dnes ráno havarovala hasičská cisterna nedaleko Jiříkovic u Brna, místem právě projížděl inspektor provozu ZZS Jihomoravského kraje, který ihned informoval operační středisko, zajistil místo nehody a začal poskytovat zraněným první pomoc.

Hasičská cisterna vyjela ze silnice a skončila v příkopu na střeše. Dispečink ZZS Jihomoravského kraje vyslal k nehodě tři záchranářské posádky a lékaře v setkávacím systému. Zdravotníci ošetřili čtyři pasažéry hasičského vozu, poté je převezli k další péči do obou brněnských fakultních nemocnic.

Tři hasiči utrpěli středně těžká zranění, jeden se zranil lehce. „Našim kolegům z IZS přejeme, aby se brzy zotavili,“ dodávají záchranáři.

Dnešní ranní deštivé počasí s nárazovým větrem se pravděpodobně podepsalo na trojici nehod, které se staly v blízkém okolí Jiříkovic u Brna. Krátce před osmou hodinou havarovalo na komunikaci č. 430 poblíž Motorestu Rohlenka hasičské nákladní auto. To po smyku skončilo zdemolované v příkopu. Při havárii se zranili čtyři členové posádky.

Policisté příčinu nehody a její okolnosti vyšetřují. Komunikace byla po dobu vyšetřování a odstraňování následků uzavřená. Objízdná trasa vedla buď po přilehlém parkovišti motorestu či po souběžné dálnici. K dopravním komplikacím jak v místě nehody, tak i na objízdné trase, nedocházelo.

Prakticky ve stejný čas vjel o několik kilometrů dále na odbočce z D1 ve směru na Brno řidič dodávky Ford mimo komunikaci. Tam se vozidlo otočilo na střechu. Při havárii se řidič zranil lehce. Ještě o několik minut dříve nezvládl dvaadvacetiletý řidič poblíž Jiříkovic řízení osobního automobilu Peugeot a skončil mimo vozovku. Při havárii se zranil jeho o padesátiletý spolujezdec.

Autor: por. Bohumil Malášek
a ZZS Jihomoravského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz