Auto-Moto Doprava HZS Karlovarský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Řidič nákladního automobilu zapomněl po vykládce sklopit korbu sklápěčky návěsu a poničil dráty i sloupy vysokého napětí

SOKOLOVSKO- Poblíž Vřesové na Sokolovsku došlo ke kuriózní dopravní nehodě. K té mělo dojít tak, že pětatřicetiletý řidič nákladní soupravy složené z vozidla značky MAN a návěsu, zřejmě zapomněl po vykládce sklopit korbu sklápěčky návěsu.

Následně došlo při vyjíždění z plaviště k nárazu této zdvihnuté korby sklápěčky s dráty vysokého napětí. Vlivem toho došlo ke stržení drátů vysokého napětí a poškození tří sloupů vysokého napětí. U dvou došlo k zlomení a u jednoho k ohnutí.

Při této dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Pětatřicetiletý řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Řidič policistům na výzvu nepředložil řidičský průkaz. Lustrací bylo poté navíc zjištěno, že vozidlo značky MAN, a ani návěs, již nemají platnou technickou prohlídku.

FOTOGALERIE…

Škoda na poškozených drátech a sloupech vysokého napětí byla předběžně odhadnuta na částku 500 tisíc korun.

Přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Autor: nprap. Jakub Kopřiva

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz