Auto-Moto Doprava Krimi Policie Pomáháme Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Školákům z obce Libiš pomáhají s bezpečným přecházením přes frekventovanou silnici dobrovolní hasiči místní jednotky

LIBIŠ – Školákům a chodcům z obce Libiš pomáhají s bezpečným přecházením přes frekventovanou silnici dobrovolní hasiči místní jednotky. V úterý začala v obci Libiš na Mělnicku rekonstrukce Mělnické ulice od obecního úřadu k benzinové stanici MOL. Díky tomu se musely upravit autobusové linky 348, 471 a 473.

Linky v tuto chvíli nejezdí na zastávku Libiš Samoobsluha – místo toho zastavují na zastávce Libiš na Pražské ulici, kde před zastávkou byl zřízen provizorní přechod pro chodce a rychlost byla ze 70Km/h snížena na 50Km/h. Bohužel ne všichni řidiči tuto rychlost dodržují a přechod respektují.

Z tohoto důvodu se po dohodě s obcí a velitelem výjezdové jednotky dobrovolných hasičů vyslala k přechodu dvojčlenná hlídka, která pomáhala od 6:30 hodin do 7:45 hodin dětem (mířícím do školy v Neratovicích) a občanům (mířícím směr Praha), bezpečně přechod přejít.

„Doporučujeme všem kdo přecházejí silnici v ranních hodinách, aby na sobě měli reflexní prvky.“

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz