Auto-Moto Doprava Jihomoravský Krimi Městská policie Pátrání Policie Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Na Hodonínsku řádí zloděj – cyklista, který má na svědomí na tři desítky vykradených zaparkovaných aut

HODONÍNSKO – Nevídanou sérii krádeží do motorových vozidel řeší v posledních dnech jihomoravští policisté. Během necelého měsíce se totiž zřejmě stejný pachatel vloupal přinejmenším do třech desítek zaparkovaných automobilů.

Dovnitř se dostával jednoduše, rozbitím bočních okének. Uvnitř pak bral vše, co mělo i sebemenší cenu. Přestože lapka operuje především na jihu Hodonínska, podobný rukopis se v této době objevil i na Břeclavsku. Předběžná škoda se přitom pohybuje ve stovkách tisíc korun. Neznámému zloději se dokonce povedl i jeden husarský kousek. Během jediné noci se totiž ve třech obcích dokázal lámat do rovnou tuctu odstavených automobilů.

Hodonínským kriminalistům se podařilo zajistit klíčové kamerové záznamy, na kterých se nachází neznámý cyklista. Tento důležitý svědek se v inkriminovanou dobu nacházel v bezprostřední blízkosti některých činů, kdy by tak policistům mohl případnou výpovědí přispět k objasnění věci. Jestliže může na záznamu či dokonce jeho specifické jízdní kolo na fotografiích poznáváte, okamžitě volejte tísňovou linku 158.

Neznámý muž ve věku kolem 25 až 30 let, vysoký 170 až 180 cm. Cyklista měl krátké strniště na bradě a pod nosem. Oblečený byl do šedé šusťákové bundy nebo vesty, černých upnutých cyklistických tepláků a na hlavě měl zelenou pletenou čepici s bílou bambulí. Na zádech pak batoh s vojenským maskováním.

Autor: por. Petr Vala

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz