Doprava HZS Krimi Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KURIOZITA: Při zátěžové zkoušce lanové dráhy na Komáří vížku na Teplicku došlo k poruše motoru! Hasiči sundávali pomocí lezecké techniky sudy piva ze sedaček lanovky

KRUPKA – Ke kurióznímu zásahu dnes vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na lanovou dráhu Komáří vížka v Krupce – Bohosudově na Teplicku, kde se při zatěžkávací zkoušce porouchal motor lanovky a přivolaní hasiči tak pomocí lezecké techniku sundávali ze sedaček zátěž v podobě 30 kusů plných 50ti litrových sudů.

Závadu motoru hasičům ohlásila obsluha stanice lanové dráhy. Při dnešní zatěžkávací zkoušce totiž došlo k poruše motoru a bylo nutné ze sedaček sundat sudy. Vedle profesionálních hasičů z Teplic byla na místo povolána i jednotka dobrovolných hasičů z Krupky se svým lezeckým družstvem.

FOTOGALERIE…

Hasiči tak následně postupně sundávali dolů ze sedaček plné sudy.

Z městské částí Bohosudov, jen pár minut chůze od stanice ČD Bohosudov – zastávka, vede dvousedačková lanová dráha na Komáří vížku. Lanovka byla postavena v letech 1950–1952 a se svými 2348 m byla nejdelší ve střední Evropě.

Dvousedačková lanovka s celoročním provozem vás dopraví z centra města Krupky na vrchol Komáří vížky, kde se v blízkosti stanice nachází Horský hotel Komáří vížka s vyhlídkovou restaurací. Za jasného počasí a dobré viditelnosti lze z terasy dohlédnout až na vrcholky Krkonoš a jako na dlani spatříte České středohoří. V letním období jsou zde ideální podmínky pro turistiku, vyjížďky na koních, cykloturistiku a paragliding. V zimě je pro návštěvníky k dispozici lyžařský areál, sjezdovky se třemi vleky, upravené běžecké tratě.

TECHNICKÉ ÚDAJE LANOVKY:

  • Délka: 2.348m
  • Výškový rozdíl: 482m
  • Rychlost: 2,5m/s
  • Horní stanice: 806m

Autor: Honza Vraný
Foto: Hasiči JPO II Krupka

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz