Krimi Policie Politika Technika Zahraničí Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SLOVENSKA: Brutální útok skupiny dětí na jedenáctiletou dívku i nadále hýbe Slovenskem!

SLOVENSKO – Brutální útok skupiny dětí na jedenáctiletou dívku i nadále hýbe Slovenskem! K šikaně došlo v obci Miloslavov na západě Slovenska. Tam byla jedenáctiletá dívka fyzicky napadena, skupina útočníků ve věku 14 až 16 let ji následně opila a vysvlékla. Ostatní si šikanu natáčeli na mobilní telefony a video pak umístili na sociální sítě.

K celé události došlo již 2. ledna v areálu bývalého zemědělského družstva v obci Miloslavov. Až poté co zbitá šikanovaná dívenka začala zvracet krev, rozhodla se skupina, že přivolá záchranáře. Policistům následně útočníci tvrdili, že dívku již našli zmlácenou… Ve skupině agresorů byli nejen chlapci, ale i mladé slečny! Zbitá jedenáctiletá dívenka skončila v nemocnici a je i v péči speciální psychologické pomoci.

STANOVISKO PREZIDENTA POLICEJNÍHO ODDĚLENÍ ŠTEFANA HAMRANA:

„Intenzívně se o celý případ zajímám a komunikuji přímo s ředitelem krajského ředitelství bratislavské policejní služby. V současné fázi vyšetřování má policejní oddělení již informace, které široká veřejnost, politici a média nemají k dispozici. Z výše zmíněného důvodu, bych chtěl vyzvat veřejnost a politiky, aby byli v případě napadení nezletilé dívky zdrženliví a nechali pracovat policii, profesionály, kteří se případu intenzivně věnují. Předčasné závěry a zbytečné eskalace napětí ztěžují vyšetřování,“ dodává Štefan Hamran.

„V současné době je řízení ve fázi, kdy i přes naši upřímnou vůli není možné poskytnout bližší informace. Ubezpečuji širokou veřejnost, že stejně jako v jiných případech postupujeme striktně v rámci zákona a bez ohledu na status rodičů všech dotčených mladistvých. K případu se osobně vyjádřím, jakmile to procesní situace dovolí,“ uvedl  Štefan Hamran.

Autor: redakce
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz