Krimi Plzeňský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Muž v opilosti střílel v blízkosti náměstí v Chotěšově opakovaně z plynové pistole, svědek jej na místě odzbrojil a zadržel až do příjezdu hlídky

CHOTĚŠOV – Muž střílel v blízkosti náměstí v Chotěšově na Plzeňsku opakovaně z plynové pistole, svědek jej na místě zadržel až do příjezdu hlídky. 

Stodští policisté před 3. hodinou ranní přijali oznámení o opakované střelbě z pistole, ke které mělo dojít v blízkosti náměstí v Chotěšově. Osmapadesátiletého pachatele střelby již před příjezdem hlídky zadržel svědek mužova jednání.

Jednapadesátiletý svědek události také střelce odzbrojil a policisté následně zjistili, že se jednalo o plynový revolver. Policisté při prohlídce zadrženého muže u něj nalezli i druhý plynový revolver.

U pachatele byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 1,3 promile alkoholu, a proto byl převezen do policejní cely. Policejní hlídka provedla ohledání místa činu a zajistila plynové zbraně. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. V případě pravomocného rozsudku soudu hrozí muži až dva roky odnětí svobody.

Autor: por. Ing. Eva Červenková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz