Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Pět zraněných po noční nehodě dvou aut na okraji Fulneku, jeden řidič střet nepřežil

FULNEK – Dvě jednotky hasičů zasahovaly včera večer u střetu dvou osobních automobilů (Volvo a Ford) ve Fulneku, místní části Děrné (okres Nový Jičín), která si vyžádala pět zraněných osob. Dvě z nich hasiči vyprošťovali z aut. Jeden ze zraněných – řidič Fordu – i přes snahu složek IZS nehodu bohužel nepřežil.

Nehoda se stala v pátek před 19. hodinou na rovném úseku silnice. Do místní části Děrné ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů Fulnek. Hasiči zabezpečili před případným požárem obě havarovaná vozidla, která zůstala po srážce stát na silnici. Na menší únik provozních kapalin na silnici použili nasákavý sorbent.

Hasiči vyprostili spolucestujícího z Volva, v němž jelo celkem pět osob (z toho se 4 zranily), taktéž řidiče Fordu. Asistovali týmu ZZS MSK při resuscitaci a ošetřování. Do psychosociální pomoci účastníkům nehody se zapojili dva interventi ze složek IZS – profesionální hasič z Bílovce (HZS MSK) a policista ČR.

Na závěr zásahu hasiči odtáhli obě havarovaná vozidla na okraj silnice, která byla zhruba dvě hodiny neprůjezdná, a uklidili místo nehody, které osvětlovali kvůli zásahu i zdokumentování. Nakonec pomáhali při nakládce obou aut na vozidla odtahové služby.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz