HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Mohutný požár haly v Čejetičkách na Mladoboleslavsku způsobil škodu přesahující jednu miliardu korun

MLADOBOLESLAVSKO – Okolnosti včerejšího mohutného požáru palet a vedle sousedící haly poblíž vlakového nádraží v Čejetičkách na Mladoboleslavsku již od večerních hodin vyšetřují kriminalisté středočeské policie spolu s hasičským vyšetřovatelem.

Po kompletním uhašení budou zjišťovat okolnosti a příčinu vzniku požáru. Škoda, kterou mohutný požár způsobil, podle policistů přesáhla předběžně 1 miliardu korun.

Dnes před druhou hodinou ranní byl požár lokalizován a snížen stupeň poplachu ze zvláštního na třetí. Dále pokračují dohašovací práce.

Ve čtyři hodiny byl poplachový stupeň snížen na druhý a některé jednotky hasičů se mohly vrátit na své základny. Na místě pomáhá s rozebíráním zasaženého objektu rypadlo ze Záchranného útvaru HZS ČR.

V Čejetičkách na Mladoboleslavsku u nočního požáru naskladněných palet vedle haly, která byla následně požárem také zasažena zasahovalo 13 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Na místě hasiči zřídili i několik čerpacích stanovišť kvůli nedostatku vody.

Autor: redakce
Foto: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz