Auto-Moto Cestování Doprava HZS Jihočeský Krimi LZS Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

U Lidéřovic narazil osobní automobil do stromu! Na místě zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů. Hasiči vyprostili zaklíněného těžce zraněného řidiče

LIDÉŘOVICE – Vážnou dopravu nehodu řešily všechny složky Integrovaného záchranného systému ve středu večer u obce Peč, části obce Lidéřovice. Osobní auto tam narazilo do stromu!

Informaci o nehodě přijali hasiči v 21:20 hodin. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Dačice. Průzkum na místě ukázal, že jde o nehodu osobního auta značky Škoda, který vyjel ze silnice a narazil do stromu.

Ve voze zůstal zraněný řidič, který měl nohy zaklíněné pod volantem. Zasahující hasiči zajistili havarované auto proti vzniku požáru a proti pohybu a pak zraněného řidiče vyprostili. Se zdravotníky ZZS ho naložili do sanitky. Společně s Policií ČR pak prohledali okolí nehody, protože nebylo jasné, zda řidič cestoval sám. Nikdo jiný nebyl nalezen. Což následně potvrdila i přítelkyně zraněného, která se dostavila na místo nehody.

Mezitím u nehody přistál vrtulník LZS, do kterého byl zraněný ze sanitky přeložen. Dačická jednotka dále vyčkala do ukončení šetření policistů a pomohla s naložením havarované Škody na vůz odtahové služby.

FOTOGALERIE…

Zásah hasiči ukončili okolo jedné hodiny ranní závěrečným úklidem vozovky.

Zdroj: Vendula Matějů
Foto: HZS Jihočeského kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz