HZS Krimi Liberecký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZAUJALO NÁS: Záchranáři Libereckého kraje hledali hrdinu, který v Raspenavě zachránil dva staříčky z hořícího domu

RASPENAVA – Dva lidé nezůstali lhostejní k osudu svých bližních. Včera před šestou hodinou večerní si v Raspenavě všimli hořícího domu. Ještě před příjezdem hasičů nahlédli oknem dovnitř a uviděli, že v křeslech sedí dva staří lidé, kteří o ohni neměli ani tušení.

Neváhali, vnikli do domu a oba seniory postupně vyvedli ven. Při pomoci druhému ze seniorů už byl prostor plný kouře, jeden ze zachránců se tak nadýchal zplodin a museli jsme jej ošetřit a odvézt do nemocnice. Ani jednomu ze zachráněných se naštěstí nestalo nic.

„Identitu jednoho ze zachránců jsme znali, druhý byl ale v pořádku a tak o něm víme jen to, že z místa odjel ve voze Dacia Duster. Chceme ho najít!,“ říkají záchranáři.

Oba muži se zachovali velmi odvážně a svým přístupem s největší pravděpodobností zachránili dva lidské životy, když riskovali ty svoje. Moc jim děkujeme a rádi bychom je navrhli na Zlatý záchranářský kříž. Najdeme druhého hrdinu z Raspenavy?“ ptali se záchranáři…

„Každý příběh se nějak vyvíjí a vyvinul se i ten náš Ze dvou hrdinů se stali tři, všechny už známe a máme na ně kontakt. Patří jim opravdu velký obdiv a dík. Všem také děkujeme za pomoc s hledáním, pomoc byla rychlá a účinná. A tak my to máme rádi,“ dodávají záchranáři Libereckého kraje.

Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, p.o.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz