Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

KRIMI: Policisté obvinili dva lidi z podpory a propagace terorismu! Na sociálních sítích podněcovali ke spáchání teroristického trestného činu v podobě výzev k násilným akcím směřovaných proti členům vlády ČR

ČESKO – Policisté obvinili dvě osoby z podpory a propagace terorismu. Podle závěrů kriminalistů NCOZ měly podněcovat k násilným akcím směřovaných proti členům vlády a obou komor Parlamentu České republiky.

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v tomto týdnu zadrželi dvě osoby, které byly následně ve dvou samostatných řízeních obviněny ze zločinu „podpora a propagace terorismu“ dle ust. § 312e odst. 1,4 písm. a) trestního zákoníku.

Trestní stíhání je vedeno v souvislosti se zveřejňováním videí (živých vysílání) na sociálních sítích, v nichž měly osoby podněcovat ke spáchání teroristického trestného činu v podobě výzev k násilným akcím směřovaných proti členům vlády České republiky a obou komor Parlamentu České republiky.

Obviněné osoby se dlouhodobě veřejně prezentují jako odpůrci vládních opatření přijatých v souvislosti s pandemií Covid-19. Na základě právní kvalifikace obviněným hrozí tresty odnětí svobody od 5 do 15 let. Osoby jsou stíhány na svobodě.

V jedné věci vykonává dozor Vrchní státní zastupitelství v Praze a ve druhé věci vykonává dozor Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Autor: plk. Mgr. Jaroslav Ibehej

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz