HZS Krimi Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Noční požár dřevěné chatky v Šumperku zaměstnal tři hasičské jednotky

ŠUMPERSKO – Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovali požár chatky v Šumperku za ulicí Reissova. Oznámení prostřednictvím hovoru na linku tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje přijali hasiči včera krátce po 21 hodině.

Operační středisko k místu vyslalo profesionální jednotku hasičské stanice Šumperk v souhře s dobrovolnými hasiči  Šumperk a Nový Malín. Ti po svém příjezdu zahájili likvidaci požáru dřevěného objektu o rozměrech 5×4 metry zcela zachvácený plamenem.

FOTOGALERIE…

Po několika minutách pomoci jednoho hasebního proudu požářiště lokalizovali v navazujícím čase pokračovali v dohašování, v postupném rozebírání vyhořelé konstrukce. Při své činnosti uvnitř nalezli menší tlakovou láhev, ta naštěstí při požáru neexplodovala.

Včas do bezpečí se také dostala majitelka chaty, vyloučila možnou přítomnost jiných osob v hořících prostorech ještě v průběhu našeho zásahu. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, včetně přesného vyčíslení vzniklých škod.

Autor: Zdeněk Hošák 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz