Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Na Frýdecko-Místecku se převrátila čtyřkolka při jízdě ze svahu! Zraněni byli tři lidé, dvě z nich byly děti ve věku sedm a deset let. Na místě zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala u vážné události na Frýdecko-Místecku. Před tři čtvrtě na čtyři byla krajským operátorům oznámena nehoda čtyřkolky v obci Metylovice se dvěma zraněnými.

Na místo vzlétl vrtulník leteckých záchranářů z Ostravy a vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci. Následně musely být na místo vyslány další dvě posádky ZZS. U zraněných tak pracovaly dva lékařské a dva zdravotnické týmy.

Záchranáři zjistili, že při převrácení čtyřkolky, jedoucí ze svahu, došlo k poranění celkem tří osob:

Dvaapadesátiletý muž byl v době příjezdu posádek při vědomí, jeho stav se však rychle zhoršoval. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku a zajistit přístrojem řízené dýchání. Pacient utrpěl mnohočetná poranění hrudníku a jeho stav byl kritický.

Sedmiletý chlapec byl ošetřen s život ohrožujícím poraněním hlavy a mozku, zajištěn intubací a připojen k umělé plicní ventilaci. Záchranáři naložili krční límec a uložili dítě do podtlakové matrace. Muž i dítě byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Dívka ve věku deseti let byla po pádu ze čtyřkolky při vědomí, prvotní vyšetření ukázalo poranění v oblasti zad. Po ošetření ji pozemní posádka přepravila do frýdecko-místecké nemocnice.

Okolnosti vážné nehody čtyřkolky vyšetřují policisté.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz