Auto-Moto HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

U požáru zemědělského stroje na Kroměřížsku zasahovaly tři hasičské jednotky! Plameny napáchaly škodu za jeden milion korun

KROMĚŘÍŽSKO – Tři jednotky hasičů byly vyslány v sobotu v ranních hodinách do Střížovic na Kroměřížsku, kde došlo k požáru zemědělského stroje.

Postupně se na místě sjeli hasiči ze stanic Kroměříž a Otrokovice a jednotka z Kvasic. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár nakladače, umístěného uvnitř haly, a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. K odvětrání silně zakouřeného objektu použili přetlakovou ventilaci.

Při požáru došlo u nakladače k přetavení palivové hadice a následně k úniku provozních kapalin. Hasiči uniklé kapaliny zasypali sorbentem a zbylou naftu přečerpali do náhradní nádoby.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetřením zjistil, že příčinou požáru byla technická závada. Škodu vyčíslil na 1 milion korun.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz