HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Požár rodinného domu na Kroměřížsku zaměstnal čtyři hasičské jednotky! Plameny popálily ženu, která skončila v nemocnici

KROMĚŘÍŽSKO – V neděli krátce před sedmou hodinou večerní přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v rodinném domě v obci Pačlavice na Kroměřížsku. Operační důstojník na místo povolal profesionální hasiče ze stanic Morkovice-Slížany a Kroměříž a dobrovolné jednotky z Pačlavic a Morkovic-Slížan.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že k požáru došlo v přízemí v prostoru kuchyně a rychle se šířil domem do horního patra. Během okamžiku byly plameny až v prostoru střechy, která se později propadla. Velitel zásahu si proto na pomoc vyžádal další jednotky, a to z okolních krajů. Likvidovat požár jim tak pomohli kolegové ze stanice Vyškov a jednotky z Nezamyslic a Ivanovic na Hané. Byl tím vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

FOTOGALERIE…

Hasiči k likvidaci požáru použili celkem šest útočných proudů. Úkolem bylo nejen uhasit samotný požár, ale i uchránit vedlejší domy, které bezprostředně přiléhaly k poškozenému objektu a plameny se do nich již dostávaly přes štítovou stěnu. Což se hasičům podařilo a uchránili tak majetek v hodnotě okolo pěti milionů korun. Samotný zásah komplikoval opět velmi silný vítr, který již několik dní trápí Zlínský kraj.

V době vzniku požáru byla v domě majitelka se svou náctiletou dcerou. Žena utrpěla popáleniny a nadýchala se kouře. Hasiči jí poskytli první pomoc a ženu ošetřili. Následně ji i dceru předali do péče přivolané posádce zdravotnické záchranné služby. Žena byla poté převezena do nemocnice na popáleninové oddělení.

Dvanáct minut po deváté hodině večerní velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru, hasiči objekt zkontrolovali termokamerou a postupně se jednotky začaly vracet zpět na základny.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda na objektu přesáhne milion korun.

Po odjezdu všech jednotek na místě zůstanou na dohlídku do ranních hodin místní dobrovolní hasiči.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz