Sport Technika Ústecký Z domova Zahraničí Zdravotnictví Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Thaiboxeři z Dubí nastoupili tentokrát i v kickboxérském ringu

Dubí – V únoru se v rakouském městečku Wiez konal světový šampionát v kickboxu K1

Za náš Klub Leonidas gym Dubí ve spolupráci s Českým svazem Kickboxu vyrazil do boje o pás šampiona Tomáš Karel Barták, Matěj Šimůnek, Šimon Verner, David Štajnc a pak z mého reprezentačního týmu muaythai jeli ještě Emma Cardová a Tobiáš Barták.

Celá naše výprava se dostala v pyramidách až na medailové pozice a nikdo nejel domů s prázdnou.

Největší smůlu z výpravy měl asi Tomáš, do semifinále se probojoval proti Rakušanovi, nad kterým vyhrál koncovkou KO, semifinálový zápas se vyvíjel podobně, ale bohužel měl Tomáš v ringu zřejmě méně zkušenou rozhodčí, která zápas ve vysokém tempu absolutně nezvládala a úplně zbytečně Tomášovi strhávala body a i když soupeře ničil a dostal několikrát do počítání, vítězství pak přiřkli i tak Rakušanovi. Po našich stížnostech pak tuto rozhodčí naštěstí z ringu stáhli. Tomáš Tímto získal na šampionátu bronz.

FOTOGALERIE…

David Štajnc po 3 leté pauze začal opět trénovat a toto byla pro něj šance. Osmičková pyramida byla i velké sousto, ale David dobře zápasil a prošel pyramidou až do finále, kde po vyhraném prvním kole začal soupeře opět tlačit na lana ringu udělal chybu v obraně kde mu zřejmě únavou spadla ruka a soupeř poslal Davida na podlahu ringu a rozhodčí zápas ukončil. David tedy dovezl stříbro.

Druhou stříbrnou medaili vyhrál Šimon Verner, který se bohužel o zlato připravil tím že používal stále strhy v klinči z muaythai, které byli ovšem zde zakázané a byl za to bodově sankciován.

A nakonec je trio Matěj Šimůnek, Tobiaš Barák a Emma Cardová všechny zápasy ukončili KO a získali pás světového šampiona v kickboxu.

Nejrychlejší koncovku měl asi Matěj Šimůnek, který dokázal 1 zápas vyhrát během cca 20sekund. Zároveň s touto akcí probíhala i soutěž pořádaná Českou muaythai asociací Kids muaythai Challeng A z této akce jsme dovezli deset medailí.

Únor jsme pak ukončili reprezentačním soustředěním mládeže, který byl právě v Leonidas Dubí pod vedením trenérů Ladislava Horejše a Petra Korčáka i se školením rozhodčích pod vedením rozhodčího Radka Veselého.

Velké poděkování patří firmě Stavmart s.r.o. za zapůjčení auta do Rakouska a stálou věrnou podporu našeho klubu.

Děkujeme za podporu městům Dubí a Teplice dále pak obcím Novosedlice a Proboštov

Po zdravotní stránce se o naše sportovce stará Centrum sportovní medicíny Teplice a paní Jana Šimonová.
Těšíme se na budoucí spolupráce s firmami i dalšími městy odkud k nám dojíždí mládež trénovat.

Velké akce na které se můžete těšit jsou Mistrovství ČR, Mistrovství světa v muaythai Abu Dhabí 17-23 let a Mistrovství světa muaythai junioru v Kuala Lumpur.

Autor: Ladislav Horejš
Leonidas Gym Muay Thai Dubí