HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

U požáru správní budovy v areálu zemědělského družstva ve Viganticích na Vsetínsku zasahovalo pět jednotek hasičů

VSETÍNSKO – U požáru správní budovy v areálu zemědělského družstva ve Viganticích na Vsetínsku zasahovalo pět jednotek hasičů. Požár byl hasičům nahlášen v 3:38 hodin.

V podkroví objektu bylo ubytováno 5 osob. Podkrovní prostory nebyly zakouřeny. Osoby hasiči museli vzbudit a vyvést z budovy. Požár byl hlavně pod střešní krytinou, proto byla k uhašení využita výšková technika. K hašení byl použit i systém Cobra.

Následně hasiči rozebírali střešní plášť a termokamerou měřili teploty konstrukcí.
Na místo požáru se dostavil řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje územní odbor Vsetín. V této chvíli na místě pracuje Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. K zranění osob naštěstí nedošlo.

U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Valašské Meziříčí, Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů obcí Vigantice, Horní Bečva a Hutisko-Solanec.

Aktualizace 8:25 hodin: Na požár upozornili kolem jedoucí řidiči, kteří viděli kouř ze střechy. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 50 tisíc korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 5 milionů korun.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(RŽ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz