Kultura Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Jarní část Seniorligy Most odstartována

MOST – První dubnovou neděli dopoledne byly odehrány první zápasy veteránské soutěže malého fotbalu, Seniorligy Most.

Diváci mohli na hřišti 11. ZŠ Most shlédnout hned tři utkání. Prvním z nich bylo střetnutí mezi týmy Rafani Most a Jatka Matějka. To pro sebe v poměru 4:2 (po poločase 2:0) získali hráči Jatek Matějka. Ofenzivu vítězů táhl hned třemi kanadskými body Vojtěch Benda (2+1). K němu se střelecky připojili Tomáš Beran a Filip Těšitel (oba 1+0). Asistencemi se pak na úspěchu svého týmu podíleli ještě David Ferenc, Pavel Jarolím a David Smetánka (všichni 0+1). Za soupeře odpovídali Jiří Sulovský a po nepochopitelném zkratu bránícího hráče ve vlastním vápně ještě Roman Hrodek.

Dalším na programu bylo nesmírně kvalitní a vyrovnané utkání, v němž na sebe narazila mužstva Mostecké pumpičky a míchačky a FK Baník Souš – garda. Toto utkání skončilo nerozhodně 1:1 po půli 1:0. Za Mostecké pumpičky a míchačky přesně mířil Petr Štolpa po přihrávce Františka Březiny a za Baník Souš odpovídal proměněnou penaltou Roman Papcun. Po remízovém výsledku rozhodovaly o jednom bonusovém bodu navíc pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hráči Pumpiček, když jejich gólman Daniel Soldan kryl hned dva ze tří pokusů Baníku. Rozhodující vítěznou penaltu proměnil za Pumpičky Rudolf Fartág. Kuriózní na rozstřelu byl fakt, že mezi neúspěšné střelce se na obou stranách zařadili úspěšní střelci ze základní hrací doby, tedy Petr Štolpa v dresu Pumpiček a Roman Papcun za Baník Souš. Gólman vítězů, Daniel Soldan, si s jediným nedělním obdrženým gólem připsal titul gólmana kola.

První jarní kolo Seniorligy uzavřel střet mezi týmy L.K.M. Recycling Souš a Old Bridge. Tento zápas byl tím nejgólovějším v rámci tohoto kola, když skončil výsledkem 4:4 po poločase 2:1. Skóre se neustále přelévalo ze strany na stranu, aby konečnou remízu vystřelil Kamil Lenkvík (hráč L.K.M. Recycling Souš) pár vteřin před závěrečným hvizdem. I tento zápas tedy rozhodovaly penalty. V těch vítězný gól týmu L.K.M. Recycling Souš vstřelil David Frolík a završil tak svůj nedělní zápis na dva góly a jednu asistenci. K němu se bodově přidali jeho spoluhráči Kamil Lenkvík (2+0), Rostislav Broum (1+1) či Jiří Bartoň (0+2). Za poražené byl neproduktivnějším hráčem Libor Gábel (2+1) doplňovaný především Robertem Babákem (1+1).

Tříbodoví Vojtěch Benda (Jatka Matějka), David Frolík (L.K.M. Recycling Souš) a Libor Gábel (Old Bridge) se stali bodujícími tohoto kola.

V čele ligového pelotonu je tým FK Baník Souš – garda s dvoubodovým náskokem na dvojici Old Bridge a Jatka Matějka.

Kanadskému bodování soutěže vládne Martin Krupka (8+4) z Old Bridge před Vojtěchem, Bendou (4+6) z Jatek Matějka a devítibodovými Jiřím Dedeciem (8+1), Romanem Papcunem (4+5) z týmu FK Baník Souš – garda a Liborem Výdurkem (7+2) z Mosteckých pumpiček a míchaček.

Nejlepším gólmanem soutěže je aktuálně zcela dominantně Daniel Soldan z Mosteckých pumpiček a míchaček s průměrem 1,50 obdrženého gólu na zápas. Za ním následuje Martin Zuda (2,17) z Jatek Matějka a Miloš Lahovský (2,83) z Rafanů Most.

Seniorliga Most bude pokračovat druhou dubnovou neděli opět třemi zápasy.

Více informací na www.fotbalmost.cz.

Autor: Aleš Janeček
Mostecká liga malé kopané

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz