Praha Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Most veze po napínavé bitvě tři body z Prahy

MOST / PRAHA – V úterý v sedm večer nastoupili mostečtí reprezentanti v malém fotbale v rámci 9. kola Superligy malého fotbalu na hřišti týmu SC Koráb Praha. Tomuto týmu měli co vracet, protože jde v této sezóně o jediný tým, který dokázal vyhrát na mostecké půdě.

Přestože se nominace k utkání nerodila vinou zranění, nemocí a pracovních povinností některých hráčů snadno, dokázal Most nakonec vypravit do Prahy velmi kvalitní sestavu – Bíro Ondřej „C“ – brankář, Boček Martin, Exner Pavel, Harzer Antonín, Holman Jaroslav, Krok Lukáš, Polák Jakub, Šlégr Patrik, Šlégr Václav a Zetka Tomáš.

Pražský tým přivítal Severočechy ve složení Stehno Jakub – brankář, Hulínský Petr, Jahoda Matěj, Jurčík Tomáš, Kadlčík Michal, Kouklík Tomáš, Macháček David, Nový Jakub „C“, Orlich Ladislav, Petr Kryštof, Špaček Jan a Vávra Michal.
Se snášejícím se soumrakem se začala hned od úvodních minut na hřišti odehrávat velká taktická bitva. Most začal praktikovat svou tradiční dominantní hru s vysoko působícím gólmanem Bírem a Praha naopak pozorně bránila, aby tuto mosteckou zbraň co nejvíce eliminovala. Zápas tak nabízel šancí pomálu a spíše připomínal opatrnou šachovou partii. Skóre zápasu proto otevřel Most až ve 22. minutě a nebyl to nikdo jiný, než nejofenzivnější gólman dějin malého fotbalu, Ondřej Bíro, kdo propálil vše, co mu stálo v cestě. Bohužel si mostečtí své vedení příliš neužili, když Praha potrestala zaváhání jejich obrany a hned po minutě vyrovnala gólem Davida Macháčka po přihrávce Tomáše Kouklíka. Až do poločasu se již nic nestalo a přestávka tak probíhala za stavu 1:1.

I podruhé to byli hosté z Mostu, kdo šel do vedení. Hned po třech minutách druhé půle se po přihrávce Jaroslava Holmana prosadil pod padajícím gólmanem Tomáš Zetka. Tentokrát si Most své vedení užíval dlouhé minuty, i když se Praha neustále tlačila do zakončení. Několikrát zazvonila branková konstrukce, vypomohl na poslední chvíli odkopávající obránce, nebo zaúřadoval skvělý Bíro. Přesto byla nakonec Praha za svou snahu odměněna, když se v 52. minutě prosadil Tomáš Jurčík po přihrávce Jakuba Nového. Severočeši se však nechtěli smířit s dělbou bodů po případném penaltovém rozstřelu a šli si za třemi body. Ty nakonec skutečně získali, když se čtyři minuty před koncem prosadil ze závaru s chladnou hlavou zakončující Jaroslav Holman. Most tak vrátil týmu SC Koráb Praha domácí porážku a poskočil v tabulce na druhé místo za tým Staropramen Praha. Tento tým pak mostečtí hostí 24.4. od 15:00 na svém hřišti a půjde tak o přímý souboj o první místo v západní části Superligy a také o nasazení pro následné play-off.

„Když vezmu v potaz, že jsme v jednu chvíli i zvažovali žádost o odložení utkání z důvodu zdravotního utkání některých hráčů, tak musím říct, že tato výhra je opravdu nečekaná. Jen se ale potvrdilo, že léty zažitý herní systém našeho týmu je natolik účinný, že snese i absenci některých klíčových hráčů,“ začal své ohlédnutí za utkáním Vojtěch Benda, mostecký trenér.

„Každopádně musím moc poděkovat klukům a to zejména těm, kteří šli do zápasu se zraněními, či pod antibiotiky. Zápas měl velmi dobrou úroveň, k čemuž nemalou měrou přispěla Praha. Měla několik velmi šikovných hbitých hráčů, kteří nás několikrát potrápili,“ pokračoval Benda.

„Máme teď před sebou poslední utkání základní části proti vedoucímu Staropramenu Praha. Budeme mít výhodu domácího prostředí, tak doufám, že postavíme silnou sestavu a ještě se popereme o první místo,“ uzavřel Benda.

Toto mimořádně zajímavé střetnutí se odehraje 24.4.2022 od 15:00 na hřišti 11. ZŠ Most a diváci jsou na něj srdečně zváni.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček
Mostecká liga malé kopané

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz