Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Na Kladensku došlo ke střetu dvou nákladních aut a motorky! Záchranáři do akce povolali i vrtulník

KLADENSKO – Na silnici 16 u obce Sazená na Kladensku došlo včera ke střetu dvou nákladních automobilů a jedné motorky. U vážné nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR.

K dopravní nehodě neprodleně vyjely tři profesionální jednotky ze stanic Kralupy nad Vltavou, Mělník a Slaný. Po příjezdu první jednotky hasičů na místo velitel zásahu potvrdil, že jde o dopravní nehodu dvou kamionů a jedné motorky, přičemž řidič jednoho z vozidel zůstal uvnitř zaklíněný a řidič motorky utrpěl poranění.

FOTOGALERIE…

O zraněného motocyklistu se postarala zdravotnická záchranná služba a hasiči ve spolupráci se zdravotníky začali vyprošťovat zraněnou osobu z nákladního automobilu. Přestože vyprošťování ze zdeformovaných vozidel patří mezi náročnou a dlouhou činnost, byl řidič po patnácti minutách zachráněn a předán do péče zdravotnické záchranné službě.

Ta k rychlejšímu transportu zraněné osoby do jedné z pražských nemocnic povolala vrtulník Letecké záchranné služby. Druhá zraněná osoba byla transportována do nemocnice pozemní cestou sanitkou.

Hasiči se dále zaměřili na protipožární opatření na vozidlech a pomohli Policii ČR se zajištěním místa nehody. Silnice první třídy číslo 16 byla po celou dobu vyprošťovacích prací a vyšetřování dopravní nehody uzavřena.

Autor: ppor. Ing. Jan Sýkora, Dis

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz