EXTRALIGA Finance HOKEJ Kultura Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Útočník Jiří Fronk si v Litvínově vybojoval novou smlouvu

LITVÍNOV – Vedení klubu se dohodlo na nové smlouvě s útočníkem Jiřím Fronkem. Rodák z Loun si po loňské sezóně vybojoval na severu Čech nový roční kontrakt s roční opcí.

„Jirku jsme měli možnost vidět v našem dresu poslední dvě sezóny. Zejména letos naplňoval očekávání, která jsme na něj měli. Podával slušné výkony, díky kterým si u nás vybojoval další angažmá,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Osmadvacetiletý útočník se v Litvínově poprvé objevil již v sezóně 2020/2021, kdy přišel Vervě vypomoci z jihlavské Dukly. Po osmi zápasech, ve kterých vstřelil tři branky se vrátil zpět do Jihlavy. V uplynulé sezóně nastoupil v Dukle do 29 duelů, ve kterých zaznamenal 23 bodů (11+12).

Jeho výkonů si všimli v Litvínově a vytáhli si ho po roce zpět do extraligy. Šikovný forvard za Vervu odehrál 20 utkání, ve kterých vstřelil tři góly a k nim přidal čtyři asistence. V novém extraligovém ročníku tak opět bude oblékat černožlutý dres. „Svou roli v týmu tu potvrzoval. Viděl jsem ho už v Jihlavě, líbil se nám, a tak jsme si ho vytáhli do Litvínova. Má určitou perspektivu se dále zlepšovat. Je šikovný a umí hrát dobře s pukem, takže jsme se rozhodli ho podepsat i na další sezónu,“ říká hlavní trenér chemiků Vladimír Růžička.

Autor: Ondřej Vlk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz