HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Sbor dobrovolných hasičů Sport Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zahraničí Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Obrovský úspěch českých hasičů na World Firefighters Games / Světových hasičských hrách 2022

ČESKO / PORTUGALSKO – Profesionální i dobrovolní hasiči zde změřili své síly v těch nejtěžších disciplínách současného hasičského sportu. Tým z České republiky opět ukázal, že v tomto odvětví patří mezi světovou špičku.

Pořadatelskou zemí bylo Portugalsko, konkrétně Lisabon. Hry byly zahájeny 30. dubna slavnostním otevíracím ceremoniálem. Samotná soutěžní klání, která sestávají z mnoha disciplín a sportů jsou naplánována od 1.  do 7. května 2022

Nás zajímala především disciplína TFA (toughest firefighter alive), kde měli Češi několik svých želízek v ohni a ta se v soutěžním kotli pořádně rozžhavila!

Ve čtyřech z osmi věkových kategorií mužů brali Češi tři zlaté a jednu stříbrnou medaili!

Ženy zase bodovaly ve dvou ze čtyř věkových kategorií. (v kategorii do 29. let obsadila naše děvčata 2 až 5. místo, v kategorii do 34let máme jednu stříbrnou medaili)

Plzeňský kraj reprezentovali Pavel Kouřík (HZS) a Antonín Rendl (SDH)

Antonín Rendl obsadil ve své věkové kategorii 45 – 49let druhé místo.

Pavel Kouřík dosáhl v kategorii 18- 29 let na 1.příčku a na 2. místo v absolutním pořadí, pouhou 1 vteřinu za Michalem Brousilem z HZS Jihočeského kraje.

Dále Pavel vyhrál svoji věkovou kategorii ve Stair run ( výběh schodů) a v konkurenci cca 130 závodníků obsadil 3. místo v absolutním pořadí této disciplíny.

„Závodilo se dva dny od 10 ráno až do 19 hodin. Já běžel první závodní den v 18:30, což pro mě bylo hodně nezvyklé běžet takhle pozdě.“ uvedl.

GRATULUJEME!!!

Odkaz na výsledkovou listinu TFA je ZDE.

(za fotky děkujeme Pavlu Kouříkovi)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz