Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Střet dvou motorek a jízdního kola na Frýdecko-Místecku nepřežil dvaasedmdesátiletý cyklista! Oba zraněné motorkáře do nemocnice transportoval vrtulník

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Pozemní posádky záchranářů Moravskoslezského kraje i vrtulník letecké záchranné služby zasahovaly dnes odpoledne u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Po půl jedné byl krajskému operačnímu středisku oznámen střet dvou motocyklů a jízdního kola v obci Sedliště. Na pomoc vyjely týmy ze základen ve Frýdku-Místku a Havířova, z Ostravy pak vzlétli letečtí záchranáři.

Dvaasedmdesátiletý cyklista byl po nehodě v bezvědomí, došlo u něj k selhání krevního oběhu. Záchranáři zahájili resuscitaci s cílem obnovit srdeční činnost, avšak jejich snaha nevedla k úspěchu. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, a to v oblasti hlavy, hrudníku, břicha a dolní končetiny.

Jednačtyřicetiletý muž byl zraněn těžce, zasahující lékaři vyslovili podezření na otřes mozku, ošetřili také poranění horní končetiny. Poté jej vrtulník přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

O dva roky starší muž pak utrpěl středně těžké poranění hrudníku a hlavy, předán byl do další péče v havířovské nemocnici.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz