HZS Krimi Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: V Lipníku nad Bečvou na Přerovsku po výbuchu a následném požáru rodinného domu kriminalisté zadrželi jednu osobu! Požár byl založen patrně úmyslně

LIPNÍK NAD BEČVOU –  Složky Integrovaného záchranného systému ČR zasahují u požáru rodinného domu v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Požár vzniknul pravděpodobně následkem výbuchu a zasáhnul přízemí domu, které hořelo v celém rozsahu.

Na místě máme 4 jednotky, které nyní dostaly plameny pod kontrolu. Objekt odvětrávají přetlakovou ventilací.

K hašení hasiči využili 3 C proudy a vysokotlak. Zásah probíhá v dýchací technice. Nyní hasiči vyhledávají skrytá ohniska a dohašují je. Okolnosti a příčiny na místě zjišťuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s Policií ČR.

Na místo události v Lipníku nad Bečvou vyjížděli také přerovští policisté, kteří ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů zjišťují okolnosti a příčiny výbuchu s následným požárem.

V domě se nacházela jedna osoba, které se včas bez zjevné újmy na zdraví podařilo dostat do bezpečí. Z preventivních důvodů však byla převezena na vyšetření do nemocnice.

Policisté prověřováním na místě zjistili, že požár byl pravděpodobně založen úmyslně. Podezřelá osoba byla zadržena. Případ si přebírají krajští kriminalisté pro podezření ze spáchání násilného trestného činu ve stadiu pokusu!

Zdroj: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz