Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Osmadevadesátiletý senior s automobilem vjel na železničním přejezdu do dráhy vlaku

JINDŘICHOHRADECKO – Osmadevadesátiletý řidič jel s osobním automobilem Renault Megane Scenic  po místní komunikaci ve směru od silice  I/34 do ulice Štítného v Nové Včelnici na Jindřichohradecku. Při jízdě se pravděpodobně náležitě nevěnoval řízení vozidla, nepočínal si zvlášť opatrně a nepřesvědčil se, zda může železniční přejezd bezpečně přejet.

Vjel na nezabezpečený železniční přejezd P 9024 ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak  a to  ve směru od Obrataně na Jindřichův Hradec. Došlo ke střetu, kdy vlak narazil levou přední částí do levé zadní části osobního automobilu a odhodil jej mimo komunikaci za železniční přejezd na travnatou plochu.

Při dopravní nehodě došlo zřejmě k lehkému zranění řidiče  seniora, který byl sanitou převezen do nemocnice..  Ke zranění jiných osob nedošlo. Ve vlaku v době dopravní nehody kromě strojvedoucího jelo pět  cestujících a vlakvedoucí. Alkohol byl u řidiče i strojvedoucího vyloučen dechovou zkouškou hlídkou jindřichohradeckých policistů.

Na osobním automobilu  vznikla hmotná škoda ve výši  nejméně  50 000 korun.  Na vlaku vznikla hmotná škoda ve výši  nejméně  45 000 korun. Dopravní nehodou se i nadále zabývají jindřichohradečtí dopravní policisté, kteří po zadokumentování přestupkovou věc předají správnímu orgánu k projednání.

Autor: por. Mgr. Bc. Hana Bílková Millerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz