Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Záchranáři Moravskoslezského kraje zasahovali během dneška postupně u čtyř zraněných v Kopřivnici

KOPŘIVNICE – Pozemní posádky záchranářů Moravskoslezského kraje spolu s leteckými záchranáři zasahovali dnes postupně u tří událostí, při nichž došlo ke zranění čtyř lidí v Kopřivnici, části Lubina, na Novojičínsku.

Nejprve po osmé hodině ranní byla záchranná služba volána k jednačtyřicetiletému muži, popálenému při požáru. Zasahující lékař u pacienta zjistil popáleniny v oblasti hlavy, hrudníku a horní končetiny. Týmy se postaraly o krytí postižených ploch, které tvořily okolo pětadvaceti procent povrchu těla. Zajistily žilní vstup a uvedly muže do umělého spánku. Lékař provedl intubaci dýchacích cest a nutné bylo převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Pacient byl poté vrtulníkem transportován do popáleninového centra FN Ostrava.

Před jedenáctou hodinou zasahovaly posádky ZZS u třiadvacetiletého muže, zavaleného zdí při práci. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři mu podali léky tlumící bolest a infusní roztok. Letecky byl poté přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Do téhož zdravotnického zařízení směřovali po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče také dva pacienti po střetu automobilu do sloupu, rovněž v Lubině. Jednalo se o devítiletou dívku s poraněním krku a čtyřiapadesátiletého muže poraněného na hlavě. Dítě transportoval vrtulník, dospělého pozemní tým.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz